Super 7s Series 2021


Super 7s Series - Friday 11th November 2021  ANZ STADIUM
Time Team Score Team
9:00AM LAR Barbarians 0 - 19  Raiwasa Taveuni
9:20AM Tabadamu 10 - 7 Ratu Filise
9:40AM Eastern Saints 12 - 5 Dominion brothers
10:00AM Army 40 - 0  Nawaka
10:20AM Waitui Waidroka 7 - 17 Fire Warden

Seahawks - BYE
10:40AM Valkyries 0 - 14 Police

Lautoka - BYE
11:10AM Fire 28 - 7 Navy
11:30AM Wardens 26 - 7 Uluinakau
11:50AM Axellerate Stallions 10 - 17 Police White
12:10PM Police Blue 22 - 5 Wadigi Salvo
12:30PM Yasawa 26 - 10 Marist

Savusavu - BYE
12:50PM Mount Masada 43 - 0 Lilian Amazons

Striders - BYE
1:20PM LAR Barbarians 19 - 10 Raiwasa Taveuni
1:40PM Lautoka 0 - 12 Valkaries
2:00PM Raiwasa Taveuni 28 - 7 Ratu Felise
2:20PM Tabadamu 26 - 12 LAR Barbarians
2:40PM Dominion Brothers 26 - 14 Nawaka
3:00PM Army 17 - 5 Eastern Saints
3:20PM Yasawa 14 - 12 Savusavu
3:40PM Mount Masada 55 - 0 Striders

Lilians Amazons - BYE
4:00PM Uluinakau 21 - 7 Navy
4:20PM Wardens 10 - 7 Fire
4:40PM Wadigi Salvo 19 - 26 Police White
5:00PM Police Blue 24 -19 Axellerate Stallions
BIDESI GROUND


9:00AM Fire 19 - 14 Uluinakau
9:20AM Wardens 10 - 15 Navy
9:40AM Axellerate Stallions 7 - 21 Wadigi Salvo
10:00AM Police Blue 42 - 35 Police White
10:20AM Savusavu 7 - 17 Marist

Yasawa - BYE
10:40AM Striders 5 - 21 Lilian Amazons

Mount Masada - BYE
11:00AM LAR Barbarians 26 - 14 Ratu Felise
11:20AM Tabadamu 19 - 10 Raiwasa Taveuni
11:40AM Eastern Saints 24 - 7 Nawaka
12:00PM Army 29 - 0 Dominion Brothers
12:20PM Seahawks 17 - 7 Fire Warden

Waitui Waidroka - BYE
12:40PM Lautoka 5 - 15 Police

Valkyries - BYE
Super 7s Series - Day 2  ANZ STADIUM
Time Team Score Team
Quarter Final 1 (Men) 9:00AM Wadigi26 - 5 Navy
Quarter Final 2 (Men) 9:19AM Uluinakau 10 - 7Axellerate Stallions
Quarter Final 3 (Men) 9:38AM Dominion Brothers 12 - 17 Ratu Filise
Quarter Final 4 (Men) 9:57AMLAR Barbarians 34 - 0 Nawaka
Quarter Final 1 (Women) 10:16AM MT Masada 47 - 10 Marist
Quarter Final 2 (Women) 10:35AM Yasawa 10 - 12 Lilian Amazons
Quarter Final 3 (Women) 10:54AM Police 19 - 12 Fire Warden
Quarter Final 4 (Women) 11:13AM SeaHawks 24 - 0 Lautoka
Quarter Final 1 (Men) 11:32AM Police Blue 26 - 7 Fire
Quarter Final 2 (Men) 11:51AM Wardens 14 - 12 Police White
Quarter Final 3 (Men) 12:10PM Army 5 - 10 Tabadamu
Quarter Final 4 (Men) 12:29PM Raiwasa Taveuni 24 - 14 Eastern Saints
Plate Semi Finals 1 (Women) 12:58PM Marist 45 - 5 Fire Warden
Plate Semi Finals 2 (Women) 01:17PM Yasawa 19 - 5 Lautoka
Plate Semi Finals 1 (Men) 01:36PM Fire 14 - 19 Army
Plate Semi Finals 2 (Men) 01:55PM Police White 7 - 22 Eastern Saints
Semi Final 1 (Women) 02:14PM MT Masada51 - 0 Police
Semi Final 2 (Women) 02:33PM Lilian Amazons0 - 24SeaHawks
Semi Final 1 (Men) 02:52PM Police Blue 17 - 5 Tabadamu
Semi Final 2 (Men) 03:11PM Wardens 10 - 17 Raiwasa Taveuni
15th & 16th Play off (Men) 03:40PM Nawaka 29 - 0 Navy
Shield Final (Men) 03:59PM Dominion Brothers 19 - 26 Axellerate Stallions
Shield Final (Women) 03:59PM Team 1 - Team 2
11th & 12th Play off (Women) 04:18PM Striders 17 - 0 Savusavu
11th & 12th Play off (Men) 04:37PM LAR Barbarians 17 - 0 Wadigi Salvo
Bowl Final (Women) 04:56PM Valkyries 5 - 17 Waitui Waidroka
Bowl Final (Men) 05:15PM Ratu Filise 10 - 7 Uluinakau
7th & 8th Play off (Men) 05:53PM Police 0 - 7 Fire
Plate Final (Women) 06:12PM Marist 26 - 12 Yasawa
Plate Final (Men) 06:31PM Army 14 - 0 Eastern Saints
3rd & 4th Play off(Women) 06:50PM Police 21 - 0 Lilian Amazons
Cup Final(Women) 07:09PM MT Masada41 - 0 SeaHawks
3rd & 4th Play off(Men) 07:28PMWardens 14 - 12 Tabadamu
Cup Final(Men) 07:47PM Police Blue 14 - 0Raiwasa Taveuni
BIDESI GROUND



Shield SF 1(Men) 12:28PM Navy 17 - 22 Dominion Brothers
Shield SF 2(Men) 12:47PM Stallions 14 - 12 Nawaka
Bowl SF 1(Women) 01:06PM Striders 19 - 14 Valkries
Bowl SF 2(Women) 01:25PM Savusavu 0 - 25 Waitui Waidroka
Bowl SF 1(Men) 01:44PM Wadigi Salvo 12 - 24 RT Filise
Bowl SF 2(Men) 02:03PM Uluinakau19 - 5 LAR Barbarians
Super 7s Series
Rank Team Leg 1 Leg 2 Leg 3 Leg 4 Total
1 Police 22 22 22
66
2 LAR Barbarians 17 15 13
45
3 Raiwasa Taveuni 19 17 8
44
4 Army 13 13 17
43
5 Tabadamu 12 8 15
35
6 Wardens 7 7 19
33
7 Ratu Filise 15 12 4
31
8 Uluinakau 10 11 6
27
9 Wadigi Salvo 6 10 5
21
10 Fire 8 3 12
23
11 Stallions 3 4 11
18
12 Eastern Saints 1 6 10
17
13 Dominion Brothers 4 1 7
12
14 Nawaka 2 5 2
9
15 Macuata Selection 0 0 3
3
16 Cakaudrove Selection 0 0 1
1

TOP